23 Mart 2021 - 15 Temmuz 2021
Sosyal İnovasyon Lab
Uluslararası STK Yöneticiliği Eğitimi
Ayrımcılıkla mücadelede devletin yapması gerekenler olduğu kadar sivil toplum kuruluşlarına da büyük sorumluluk düşüyor.

Biz de, Harmony Projesi olarak Türkiye'de nefret söylemi ile mücadele etmek, ayrımcılık ve uyum konularında projeler üretmek amacıyla bu alanlarda çalışmak isteyen gençler için yeni bir eğitim programı açtık.

STK Yöneticiliği Programı'na başvuran 40 genç, alanında uzman sivil toplum yöneticileri ve akademisyenlerden kampanya yönetimi, bütçe oluşturma, sosyal liderlik, sosyal girişimcilik, topluluk önünde etkili konuşma, ayrımcılık, uyum gibi alanlarda eğitimler alıyor.

Bu gençlerimiz, programın sonunda, mentorlarıyla birlikte ayrımcılığa uğrayan etnik grupların yaşam kalitelerini artırmak için projeler hazırlayacaklar. En iyi projeyi hazırlayan grubu da güzel bir sürpriz, 10.000 TL para ödülü bekliyor olacak.

Sosyal İnovasyon Lab Dersleri

Yavuz Yiğit
Sosyal İnovasyon Lab’de öğrenciler Yavuz Yiğit’ten Sosyal Liderlik / Kulüp ve Derneklerde Yönetim / Sponsor ve Fon Bulma / Takım Yönetimi derslerini aldı.
Prof. Dr. Ferhat Kentel
Prof. Dr. Ferhat Kentel, Sosyal İnovasyon Lab’de Modern Ulus Devlet, Sınıflar ve Kültürel Kimlikler / Yeni Cemaatçilikler ve Popülizm / Faşizm, Ayrımcılık ve Nefret Söylemi / Türkiye’de Vatandaşlık ve Azınlıklar derslerini verdi.
Halid Hocaoğlu
Sosyal İnovasyon Lab öğrencileri, Halid Hocaoğlu’ndan Yakın Suriye Tarihi ve Suriye Krizi dersini dinledi.
UNDP
Programımızda, UNDP tarafından Kalkınma Hedefleri ve Suriye Krizine Yanıt dersleri verildi.
Prof. Dr. Bekir Berat Özipek
Türkiye Ekonomisinde Suriyeli Sığınmacılar: Algılar ve Gerçeklikler dersi ile, Prof. Dr. Bekir Berat Özipek Sosyal İnovasyon Lab’in konuğu oldu.
İstanbul Kalkınma Ajansı
Sosyal İnovasyon Lab öğrencileri, eğitim sonunda hazırlayacakları projeye hazırlık aşaması olarak İstanbul Kalkınma Ajansı'ndan bir uzman ile birlikte Proje Yazım Kampı gerçekleştirdi.
Göç İdaresi
Program kapsamında Göç İdaresi'nden katılan uzmanlarla Türkiye’de Ve Dünyada Göç adlı eğitim gerçekleştirildi.
Prof. Dr. Mehmet Murat Erdoğan
Suriyeliler Barometresi dersi ile Prof. Dr. Mehmet Murat Erdoğan Sosyal İnovasyon Lab’in konuğu oldu.
Toplum Gönüllüleri Vakfı
Sosyal İnovasyon Lab öğrencileri, eğitim sonunda hazırlayacakları projeye hazırlık aşaması olarak Toplum Gönüllüleri Vakfından bir uzman ile birlikte Proje Tasarlama Kampı gerçekleştirdi.
Av. Gülden Sönmez
Sığınmacıların Yaşadığı Hukuki Problemler dersini Avukat Gülden Sönmez ile gerçekleştirdik.
Partnerlerimiz
Sosyal Harmony Lab 1'de Neler Yaptık?
  • 36

    EĞİTİM
  • 50

    KATILIMCI
  • 72

    SAAT EĞİTİM