Kitap okumayı seviyorsan
ve hikâyeler hakkında konuşmaktan zevk alıyorsan
seni de bekliyoruz!

Harmony Bibliyofil

Kitap okumayı seviyorsan ve hikâyeler hakkında konuşmaktan zevk alıyorsan Harmony Bibliyofil’e seni de bekliyoruz!

Kitaplar, farklı toplumların ve hayatların içine girebileceğimiz, kendimizi bir başkasının yerine koyabileceğimiz bir alan sağlar. Bazen de yaşadığımız toplumu farklı bir göz ile görmemize, ötekinin yaşamını deneyimlememize yardımcı olur.

Harmony Bibliyofil programında 4 hafta boyunca belirlenen kitapları okuyacak ve her hafta hikâyeler hakkında konuşacağımız oturumlar gerçekleştireceğiz.

İlk 4 hafta sizinle toplumsal değerleri ve farklı koşul ve durumlardaki kişi ve varlıkların toplum ve insanlar ile çatışmasını gözler önüne seren 4 eseri irdeleyeceğiz. Salgın sonucu kör olan bir toplumda gören biri olmak, Stalin döneminde mahkum kamplarında yaşayan bir köpek olmak, II. Dünya Savaşı’nda toplama kampında Yahudi bir çocuk olmak, çölde hazinesini arayan Endülüslü bir çoban olmak.. Kitaplar bize yaşayamayacağımız tüm bu hayatları deneyimleme ve insanların karmaşık iç dünyalarına girebilme şansı verir.
Katılım Şartları
Kitap okumayı ve hakkında konuşmayı sevmek
18-30 yaş arasında olmak
İstanbul’da
ikamet ediyor olmak
Düzenli katılım
Kitapların okunarak
gelinmesi önemli
*Her 4 haftalık periyotlarda programa yeni katılımcılar alınacaktır.
**İlerleyen haftalarda kitapların hikayeleri ile bağlantılı film geceleri düzenlenecektir.
***Kitaplar katılımcılar tarafından temin edilecektir.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Osman Berat KAYA profesyonel kariyerini avukat olarak sürdürmektedir. Hukuk fakültesinin yanı sıra medya ve iletişim önlisans, uluslararası ilişkiler lisans mezunu olan KAYA, tarih bölümü öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir. Edebiyat, tarih, psikoloji ve felsefe başta olmak üzere insana ilişkin alanlara interdisipliner bir bakış açısı ile ilgi duymaktadır.

Özellikle lise döneminde aktif bir şekilde münazara ile ilgilenmiş ve farklı turnuvalarda şampiyonluklar kazanmıştır. Daha sonra münazara çalışmalarını üniversitede sürdürmüş, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Fikir Atölyesi ve Münazara Kulübü’nün kurucu başkanlığını yapmıştır.

Sosyal farkındalık ve sosyal sorumluluk alanlarında ulusal organizasyonlara ve uluslararası gençlik değişim programlarına katılmış, üye ve koordinatör sıfatıyla pek çok farklı projede katılımcı olarak yer almıştır.
Osman Berat Kaya
Kimdir?
Harmony Bibliyofil Moderatörü
  1. Ay
3. Ay
4. Ay
Program Detayları
Harmony Bibliyofil
10 Temmuz - 31 Temmuz 2023
Harmony Bibliyofil
16 Eylül - 7 Ekim 2023
Harmony Bibliyofil
21 Ekim - 11 Kasım 2023
2. Ay
Harmony Bibliyofil
14 Ağustos - 4 Eylül 2023
5. Ay
Harmony Bibliyofil
27 Kasım - 18 Aralık 2023
6. Ay
Harmony Bibliyofil
8 - 29 Ocak 2024
7. Ay
Harmony Bibliyofil
12 Şubat - 4 Mart 2024
8. Ay
Harmony Bibliyofil
13 Mayıs -
3 Haziran 2024
9. Ay
Harmony Bibliyofil
24 Haziran - 15 Temmuz 2024